Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Pozvánka na workshop PXE a FLEXIGATE

17 května, 2023

V rámci doprovodného programu konference ČSEF vás zveme na WORKSHOP:

Představení platformy FLEXIGATE – Secondary Market
se službami výkonové rovnováhy

REGISTRACE NA WORKSHOP
Partneři Česko-slovenského energetického fóra,  POWER EXCHANGE EUROPE (PXE)
a Flexigate, vás společně zvou na WORKSHOP k představení nové elektronické platformy FLEXIGATE, která je určena všem poskytovatelům SVR na území České republiky a poskytovatelům PpS na území Slovenské republiky.
Nenechte si ujít tuto příležitost a zaregistrujte se zdarma. 
Co je FLEXIGATE? 

 

Elektronická platforma umožňující najít protistranu na převod kontraktu mezi všemi zúčastněnými poskytovateli SVR formou aukce, přičemž hodnota převáděného kontraktu může být odlišná od smluvní ceny kontraktu s PPS.

 

  • Platforma bude sloužit poskytovatelům SVR jako tzv. Secondary Market s podpůrnými službami a umožní poskytovatelům mezi sebou převádět kontrakty se SVR.
  • FLEXIGATE je určena poskytovatelům SVR, kteří z různých důvodů potřebují prodat či nakoupit již existující kontrakt mezi nimi a ČEPS/SEPS.

 

Hlavní výhody FLEXIGATE

  • Jednoduše a transparentně, za jasně definovaných podmínek, umožňuje najít náhradního poskytovatele PpS a tím se vyhnout smluvní pokutě od PPS.
  • Umožnuje optimalizovat vlastní výrobní portfolio ve vazbě na aktuální cenu emisních povolenek a silové elektřiny
  • Na platformě můžete dodatečně nakoupit od jiného poskytovatele SVR kontrakt s PPS v případě, že jste byli na primárním trhu neúspěšní.

 

Jak platforma funguje Vám rádi představí zástupci PXE a Flexigate v rámci konference Česko-slovenské energetické fórum, ve středu 17. 5., a to ve dvou časech: od 11:00 do 12:00 hodin a od 17:00 do 18:00 hodin v konferenční místnosti I. 

 

Program:

 

Představení FLEXIGATE
Živá ukázka
Diskuze

 

REGISTRACE NA WORKSHOP
Účast na představení platformy není podmíněna účastí na konferenci ČSEF a je zdarma. Registrací na WORKSHOP se neregistrujete na konferenci ČSEF.

 

Kateřina Hamzová

csef@csef.cz

+420 602 513 006

Podrobnosti

Datum:
17 května, 2023