dopočtový EAN LDS – kladné/záporné hodnoty

Úvodní stránka Fóra Otázky a odpovědi dopočtový EAN LDS – kladné/záporné hodnoty

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1078
  redaktor
  Moderátor

  Po přihlášení všech odběrných míst v LDS vykazujeme veškeré odběry i tam kde jsme sami dodavatele. V několika sítích kde převažují nebo dokonce jsou pouze odběry typu B se stává, že i když celková měsíční bilance v síti je správná a součet ztrát kladný, nemusí to platit pro jednotlivé hodiny. Z toho vyplývá, že po provedení bilance sítě u OTE, vzniknou na odpočtovém profilu kladné hodnoty, které se jeví jako výroba i když v LDS vnořená výroba není – viz část emailu níže.

   

  Ukazuje se, že na tento fakt poukazují jen někteří dodavatelé přihlášení jako subjekty zúčtování – v našem případě Pražská energetika, přičemž jiným to nevadí, pokud celkový měsíční součet sedí.

   

  U nás to vyžaduje kontrolu vůči profilu nadřazeného distributora a manuální zásah do profilu a úprav několik jednotek hodinových hodnot.

   

  Dotaz:

  Máte doporučení/řešení od jiných provozovatelů?

  Bylo by možné zahrnout do Pravidel obchodování s EE nějakou aspoň minimální tolerovatelnou odchylku (v% nebo fixně)? Nebo nějakou dohodou mimo rámec pravidel se subjekty zúčtování možná alespoň z řad těch největších?

  Taktéž máme elektroměry, které měří s přesností na Wh, pokud profil upravíme na celé kWh jak jej přijímá OTE, dochází zaokrouhlováním k většímu rozdílu, než je akceptovatelných 2kWh/měsíc/OPM. Může i zde doporučit postup, prosím?

   

  #1079
  Martin Michek
  Účastník

  Překročit rozdíl 2kWh není přípustné. To že jsou záporné ztráty u některých LDS potvrzuje i OTE.

  U měření Typu B jak popisuje provozovatel LDS by k tomu nikdy nemělo dojít. Pouze v případě náhradního profilu za typ C. OTE někdy dříve navrhovalo vytvořit zbytkový EAN pro rozúčtování tak, že od měření předávacího místa odečte všechny průběhová měření a zbylý profil je skutečným profilem zbytkových C měření. Pak by neměly být v žádném okamžiku ztráty záporné.

   

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.