Konzultace a rada ohledně stavby FVE

Úvodní stránka Fóra Otázky a odpovědi Konzultace a rada ohledně stavby FVE

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1691
  redaktor
  Moderátor

  Dobrý den, Vážení,

  jako nový člen a nováček v problematice LDS bychom Vás chtěli požádat o konzultaci a radu. Momentálně řešíme stavbu FVE v areálu našeho partnera, jedná se o kombinaci střecha-zem. Konkrétně teď v rámci projektu řešíme možnosti ZPŮSOBU připojení do DS, náš cíl je vlastnit celý projekt a dodávat partnerovi (majiteli areálu elektřinu), z našeho pohledu jsou logické tři možnosti připojení:
  odkoupení stávající TS od majitele areálu, kde zamýšlíme novou FVE stavět
  vybudování nové TS, v našem vlastnictví (u tohoto bodu bych se chtěla zeptat, zda nevíte, jestli je nová TS uznatelným nákladem v rámci dotací z MODERNIZAČNÍHO FONDU)
  akceptovat nový přípojný bod, který nám stanovil distributor
  Požádala bych Vás o konzultaci, zda na situaci nahlížíme správně a abyste nám poradili, která varianta je vhodná pro záměr vybudování LDS i z pohledu rozsahu financování nebo jste nám poradili nějakou lepší variantu.

  Předem děkuji za spolupráci.

  S pozdravem za GaVa Invest s.r.o.
  Vendula Možnarová

  #1692
  redaktor
  Moderátor

  Dobrý den,

   

  Poslala jste mnoho otázek najednou.

  Za prvé se asociace zabývá problematikou provozu a obsluhy LDS a Vaše dotazy směřují na připojení FVE a není mě jasné do jaké DS.

   

  Obecně na typu FVE nezáleží při řešení jejího připojení, ale na jejím výkonu.

  Pokud je FVE připojená v místě spotřeby, pak přináší nejvyšší efekt pro spotřebitele, protože spoří nejenom cenu silové energie, ale i část síťových poplatků. Majitelem FVE musí být pro dotační tituly odběratel v OPM minimálně po dobu udržitelnosti dané dotačním programem.

  Pokud to vyžadují podmínky připojení FVE dané provozovatelem příslušné DS jsou náklady na DTS náklady oprávněné, ale to se řeší v rámci studie připojitelnosti FVE, které předchází vyslovení souhlasu provozovatele DS s připojením FVE.

  Nevím jaký přípojný bod Vám stanovil distributor, když se vyjadřujete jako provozovatel LDS.

   

  Pokud budete jako licencovaný výrobce vyrábět elektřinu z FVE, můžete ji jako dodavatel energie dodávat celou nebo částečně do OPM, ale toto je vztah mezi výrobcem a obchodníkem, takže nevím jakou problematiku řešíte.

   

  Martin Michek

  Výkonný ředitel ČAPLDS

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.