M-Bus elektroměry pro LDS

Úvodní stránka Fóra Otázky a odpovědi M-Bus elektroměry pro LDS

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1015
  redaktor
  Moderátor

  Dokázal byste doporučit typ elektroměru pro nepřímé měření, který splňuje požadavky na fakturační měření a zároveň má M-Busovou komunikaci.

  #1017
  Martin Michek
  Účastník

  Reaguji na Váš dotaz ohledně doporučení typu elektroměru pro nepřímé měření, který splňuje požadavky na fakturační měření a zároveň má M-Busovou komunikaci

  Dnes je na trhu mnoho dodavatelů měřidel s velice širokou cenovou škálou zařízení. Vzhledem k tomu, že vyčítání dat pro fakturaci bude pouze jednou ze základních podmínek provozu měřidel, která bude doplněna o technologická data provozu předacích a předávacích míst pro provozovatele distribuční sítě, data o kvalitě dodávek, funkční obousměrná komunikace údajů z měření a komunikace okamžitých hodnot spotřeby v místě odběru pro spotřebitele je vhodné při pořizování nových měřidel vycházet z předpokladu, aby dle stávajících informací splňovali společné komunikační standardy pro všechny přenášené informace.

  Vzhledem k tomu, že oblast LDS není dominantní, je vhodné spolupracovat s omezeným počtem dodavatelů, protože obchodní data sice vyčtete, ale u ostatních bude jejich zpracování velice složité. Velcí regionální distributoři doporučují se zaměřit z důvodu konkurence na dva až tři vybrané dodavatele. V oblasti LDS bych to pokud možno ještě zúžil. Zjednodušíte si pak následné zpracování dat v rámci všech přenosů a vyhodnocení.

  Z dostupných domácích dodavatelů se lze obrátit na Landis+Gyr a ZPA.

  Otázka je zda se jedná o elektroměry s montáží na kříž nebo na DIN lištu.

  Elektroměry Landis+Gyr jsou všechny s montáží na kříž na desku nebo do panelu – Typy E650 a E550. Komunikace RS485, RS232, TCP/IP, GSM/GPRS (2G,3G,4G LTE).

  Komunikační protokol IEC 62056-21 and DLMS.

  L+G kooperují s firmou EMU Electronic, švýcarská firma, která vyrábí všechny elektroměry v provedení DIN. Komunikace M-Bus, Modbus-TCP a RTU, nepoužívá RS485. Komunikační protokol M-Bus.

  Všechny elektroměry obou firem mají certifikaci MID a lze je použít jako fakturační měřidla.

  Pro uzavřené areály (Oddělená síť 3×230/400V od sítě distributora ČEZ, PRE, EON) může L+G nabídnout přímé měření AMM s komunikací PLC – G3. Elektroměry E450 a koncentrátor G450.

  Elektroměry ZPA – DIN elektroměry ED310 v oblasti M-BUS v přímé a nepřímé variantě. Přímá je však pouze do 63A a nepřímá nemá reálný čas a tudíž ani profily.

  Více detailů zde: „https://www.zpa.cz/produkty-a-reseni/electricity-meters:c1/ed-310:p7.htm“

  V případě elektroměrů s profilem nemají DIN lištové elektroměry a mimo tuto kategorii zároveň nebudou mít M-BUS.

  Přílohy:

  M-Bus elektroměry pro LDS – odpověď

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.