pojištění odpovědnosti – provoz distribuce EE

Úvodní stránka Fóra Otázky a odpovědi pojištění odpovědnosti – provoz distribuce EE

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1080
  redaktor
  Moderátor

  Při porovnávání mnoha pojišťoven jsme narazili na distribuci elektřiny i dalších médií (plyn, teplo, voda) ve výlukách z pojištění odpovědnosti. Nakonec jsme našli pouze jednu pojišťovnu, která danou činnost nemá ve výlukách, a to Česká Pojišťovná (nyní Generali)

   

  Dotaz:

  Víte ještě o dalších pojišťovnách, které pojišťují toto pojištění odpovědnosti, nebo jsou všichni provozovatele LDS a RDS pojištěni u jediné pojišťovny? Samozřejmě někteří, kteří mají zahraniční mateřské společnosti mohou být pojištěni celoevropsky.

  #1081
  Martin Michek
  Účastník

  Nevím zda obecně provozovatelé nebo majitelé technické infrastruktury LDS pojišťují energetický majetek. Z historie REAS si pamatuji, že proběhla studie na pojištění majetku, ale bylo to velice nákladné a od pojištění se odstupovalo. Zvažovalo se i selektivní pojištění pouze vybraných částí majetku. Pojišťovny se bály zejména následný škod způsobených na těchto technických zařízeních.

   

   

  Pojištění z odpovědnosti u technické infrastruktury je problém, neboť za přijatelné peníze nelze takovou pojistnou smlouvu uzavřít. Takže vyhnout se odpovědnosti za následné škody u odběratelů jen na základě zákona o stavu nouze.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.