vnořená výrobna – FVE

Úvodní stránka Fóra Otázky a odpovědi vnořená výrobna – FVE

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1084
  redaktor
  Moderátor

  V jedné síti bude připojena vnořená výrobna FVE.

  Nadřazený distributor nestanovil speciální požadavky na zapojení a dispečerské řízení a přiřadil nám bezplatně rezervovaný výkon.

  Naše LDS přebírá pravidla nadřazeného distributora ČEZ – Di.

  FVE bude zapojená do spotřeby odběrného místa v LDS a bude mít nejspíš blokované přetoky do sítě LDS, aby dostála požadavků dotace na zajištění vlastní spotřeby.

  Vzhledem k velikosti výroby a velikosti spotřeby daného odběrného místa daná výrobna nepřestavuje pro chod sítě nebezpečí.

  Smlouva o připojení byla podepsaná ještě před termínem vstupu RFG do platnosti.

  Dodavatel nám sdělil (neprověřovali jsme), že pro ověření dle požadavků RFG není stanoven ještě postup na testování a testovací instituce.

   

  Dotaz:

  Můžeme Vás požádat o informaci, jestli jsme povinni výrobci stanovit nějaké speciální technické požadavky nad rámec stanovených RDS (nebyli)?

   

  #1085
  redaktor
  Moderátor

  Dle dotačních titulů může až 30% energie být dodáno z odběrného místa v rámci kalendářního roku do místní distribuční sítě. Provozovatel FVE nemá za povinnost blokovat přetoky do sítě.

  Dle mne podle toho, že FVE teprve bude připojená do LDS, platí RFG dle ne dle těch parametrů jak je uvedeno v samostatném dokumentu LDS parametrů pro RFG nebo v dokumentu, který vydalo ERU pro LDS.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.